Ģeologu skolas 7. nodarbībā dosimies uz Zemes aukstākajām vietām, lai pētītu ledus masīvus un visus ļoti nozīmīgos procesus, kurus tie ietekmē.

Vai esi kādreiz domājis - kāpēc Antarktīdā ir tik daudz ledus? Kāpēc tas nekad neizkūst? Varbūt esi dzirdējis par ledājiem arī Latvijā? Vai esi domājis - vai ledāji varētu pie mums atgriezties? Varbūt esi dzirdējis, ka ledāji visā pasaulē kūst, un ka jūras līmenis pieaugs par vairākiem metriem?

Ja Tevi interesē šie jautājumi, Tevi interesēs arī šī ģeologu skolas nodarbība. Apskatīsim, ko un kā ģeologi pēta polārajos reģionos. Pievērsīsim uzmanību senajiem ledājiem arī Latvijā. Visbeidzot, noskaidrosim, kā Tu, ģeologs no Latvijas, vari nonākt uz lēdājiem jebkur pasaulē un pētīt tos!

Nāc un piedalies!