Katedras vadītāja | doc. Zanda Penēze |
Mērķis Akadēmiskais personāls Doktoranti Pētījumu virzieni
Studiju kursi Zinātniskie projekti “Integrated planning tool to ensure viability of grasslands (LIFE Viva Grass), EU LIFE+ programme project no. LIFE13 ENV/LT/000189); Cost Action ES 1104. Arid Lands Restoration and Combat of Desertification: Setting Up Drylands and Desert Restoration Hub COST Action. ES 1104; ES ERASMUS: Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology (INTENSE); EC BONUS: The joint Baltic Sea research and development programme - Systems Approach Framework for Coastal Research & Management in the Baltic (BaltCoast); ES INTERREG: Ūdens emisijas un to samazināšana ciemu kopienās – Baltijas Jūras Reģionu piekrastes ciemi kā pilotteritorijas (VillageWater); COST Action CA16109 “Chemical On-Line cOmpoSition and Source Apportionment of fine aerosoL”, 2017-2021; Approbation of nanosensing methods for odour pollution assessment in atmosphere within Saldus municipality, 2018-2019; Militārā trokšņa izplatības modelēšanas aplikācijas izstrāde, 2019; Valsts pētījumu programma: projektu pakotne Inovācija un ilgtspējīga attīstība (SUSTINNO) - 4. projekts Vides daudzveidība un ilgtspējīga izmantošana; “Noteiktu otrreizēji izmantojamu polimēru materiālu pārstrādes produktu gala statusa noteikšana” (Reģ. Nr. 1 08/209/2018); Marginālo teritoriju veidošanās cēloņi un sekas Latvijā (Nr. 514/2012)., LZP pētījuma projekts; EEZ projekta Nr. 4.3-23/EEZ/INP-001 „Priekšlikumu izstrāde Nacionālajai klimata pārmaiņu pielāgošanās stratēģijai, identificējot zinātniskos datus un pasākumus pielāgošanās klimata pārmaiņu nodrošināšanai, kā arī veicot ietekmju un izmaksu novērtējumu” apakšprojekti nr. VARAM 2016/55 ”Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģijas priekšlikuma izstrāde” un nr. VARAM 2016/55 ”Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģijas priekšlikuma izstrāde”. Līdzdalība profesionālās organizācijās Katedras akadēmiskais personāls darbojas vairākās starptautiskās un vietējās profesionālās organizācijās:
Sadarbības partneri Īstenojot pētījumu projektus un docējot studiju kursus, katedras akadēmiskais personāls sadarbojas ar zinātniskām un pētniecības institūcijām Latvijā un ārvalstīs, ar komersantiem, valsts pārvaldes iestādēm un nevalstiskajām organizācijām.
Vēsture Lai nodrošinātu darba tirgu ar nepieciešamajiem vides speciālistiem, pie Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes kā Vides zinātnes nodaļas apakšstruktūra 2004. gadā tika izveidota Lietišķās vides zinātnes katedra. Tās vadīšanu tolaik uzņēmās asoc.prof. Dr. phys., Dr. habil.chem. Magnuss Vircavs - pieredzējis radioķīmijas zinātnieks un eksperts stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma jomā, kādreizējās Vides valsts ekspertīzes vadītājs, kas bija šobrīd atbildīgās valsts institūcijas par ietekmi uz vidi novērtējuma (Vides pārraudzības valsts birojs) priekštece. Par savu zinātnisko darbību asoc. prof. Magnuss Vircavs savulaik ir ticis apbalvots ar Eiropas goda zinātnieka titulu un Gotfrīda Vilhelma Leibnica medaļu.
|