Ja Tu esi mērķtiecīgs jaunietis, kam interesē daba un rūp apkārtējā vide, Tev patīk radoši un aktīvi pavadīt brīvo laiku - tad pievienojies „Vides akadēmijas” kursantiem!

Akadēmijā varēsi iegūt zināšanas un izpratni par vidi, vides aizsardzības nepieciešamību! Gaidām tieši Tevi jauno vides zinātnieku skolas „Vides akadēmija” organizētajās nodarbībās/olimpiādē 2021./2022. mācību gadā un izcīni iespēju studēt par brīvu Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē jaunajā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centra Dabas mājā! 

„Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte. „Vides akadēmijā" var piedalīties visi Latvijas vidusskolu 10.-12. klašu skolēni, kuri padziļināti interesējas par vides zinātni, vides aizsardzības jautājumiem ilgtspējīgas attīstības kontekstā. Nodarbības notiek no oktobra līdz maijam, sestdienās no plkst. 11:00 - 15:00. Latvijas Universitātes Dabas mājā*. (* lai nodrošinātu drošu mācību procesu, Covid-19 vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanas laikā, nodarbībās var piedalīties dalībnieki ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu; mainoties epidemioloģiskās drošības situācijai valstī, nodarbības var tikt organizētas attālināti-tiešsaistē). Nodarbības ir bez maksas! 

Katra nodarbība ir veltīta kādai no vides zinātnes tēmām, piemēram: ūdens kvalitāte, resursu ilgtspējīga izmantošana, pilsētas vides kvalitāte u.c. Tajās piedalās fakultātes pasniedzēji un viesi no vides aizsardzības institūcijām, pašvaldībām, uzņēmumiem. Tev būs iespēja aktīvā un interesantā veidā uzzināt daudz jauna! 

Piedaloties Vides akadēmijas aktivitātēs, demonstrējot savas zināšanas un prasmes par apgūtajām vides tēmām, dalībnieki krāj punktus. Mācību gada trīs labāko rezultātu īpašnieki iegūs iespēju studēt bakalaura studiju programmā LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē par brīvu. Ja Tu jau domā par studijām Latvijas Universitātē, tad šī Tev ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par studijām, nākamajām darba iespējām un iepazīt Ģeogrāfijas uz Zemes zinātņu fakultāti jaunajā Dabas mājā.

Pirmā 2021./2022. mācību gada nodarbība - 2021. gada 25. septembrī.

Lai pieteiktos akadēmijā un piedalītos tās aktivitātēs - aizpildi pieteikumu anketu tiešsaistē vai sūti  pieteikuma anketu   e-pastā: vides.akademija@lu.lv  

Adrese: LU Dabas māja, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, 301. auditorija, Jelgavas iela 1, Rīga (Torņakalnā).


Vides akadēmijas nodarbību plāns 2021./2022. mācību gadam

Numurs.

Lekcija

Datums, laiks

Laiks, norises vieta

1.

Vide un pakalpojumi

25.09.2021
11:00-15:00

301.telpa   

2.

Vide un pētniecība

16.10.2021
11:00-15:00

tiešsaistē

3.

Vide un vēsture

6.11.2021
11:00-15:00

tiešsaistē                      

4.

Vide un adaptācija

04.12.2021
11:00-15:00

tiešsaistē

5.

Erudīcijas mēnesis

22.01.2022
12:00-15:00

tiešsaistē

6.

Vide un kultūra

19.02.2022
11:00-15:00

tiešsaistē

7.

Vide un tiesības

26.03.2022
11:00-15:00

tiešsaistē

8.

Vides izmainīšana cilvēka vajadzībām

23.04.2022
11:00-15:00

tiešsaistē

9.

Vide un dabas daudzveidība

14.05.2022
11:00-15:00

(informācija sekos)

Aktualitātes

23. aprīlī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vides izmainīšana cilvēka vajadzībām”

Cilvēce turpina teikties pretī zvaigznēm, domāt par jaunu planētu, tai skaitā Marsa kolonizāciju. Šāda jaunu teritoriju apdzīvošana ir neiespējama bez vides pielāgošanas. Tomēr ne tikai uz tālajām planētām, bet arī uz Zemes ir vietas, kurās cilvēka iedzīvošana vai saimniekošana nav iespējama bez vides pārveides un pielāgošanas.

Aprīļa nodarbībā apskatīsim vides pielāgošanas veiksmīgos un neveiksmīgos piemērus uz Zemes, kā arī domāsim par nepaciešamajiem vides apstākļiem dzīvošanai uz kādas citas planētas.

Tiekamies 23. aprīlī, sestdienā, plkst. 11.00 attālināti Zoom platformā.

Lai saņemtu gan materiālus, gan arī saites uz pasākuma norisi, lūdzu, aizpildi pieteikuma anketu!

Pieteikumu anketu aizpildi tiešsaistē vai sūti pieteikuma anketu uz e-pastu vides.akademija@lu.lv.  


 

26. martā norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un tiesības”

Ik dienu vērojamas situācijas, kurās notiek divu pušu interešu sadursmes, rodas strīdus situācijas. Daudzas šādas situācijas palīdz risināt dažādi likumi, noteikumi un cita veida tiesiskais regulējums. Arī vides un dabas aizsardzībā saduras dabas un cilvēka intereses. Un arī dabas aizsardzībā procesus regulē dažādi likumi un noteikumi.

Marta nodarbībā dalībniekiem būs iespēja uzzināt gan par starptautiskajiem līgumiem, Eiropas Savienības direktīvām, kā arī Latvijas normatīvajiem aktiem, kas attiecas uz vides aizsardzības pasākumiem.

Vides akadēmijā kā viesis piedalīsies Dabas aizsardzības pārvaldes kompensāciju nodaļas vadītājs Ģirts Baranovskis.

Tiekamies 26. martā plkst. 11.00 attālināti Zoom platformā.


 

2022. gada 22. janvārī norisināsies Vides akadēmijas erudīcijas konkurss

Vides akadēmijā jau otro gadu janvāris ir erudīcijas mēnesis. Arī šogad 10 aizraujošās kārtās dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un atjautību dažādos ar vides procesiem saistītos jautājumos. Tiek aicināti piedalīties gan esošie, gan bijušie, gan topošie dalībnieki, gan arī jebkurš cits interesents. Veiksmīgākie un atjautīgākie dalībnieki iegūs savā īpašumā vērtīgas balvas.

Pieteikties erudīcijas konkursam var elektroniski.

Pasākuma dienā dalībnieki saņems saiti uz tiešsaistes Zoom platformas nodarbību, kas norisināsies no plkst. 12.00 līdz 15.00.


 

6. novembrī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un vēsture”

Katrs notikums uz Zemes īsāku vai ilgāku laiku posmu atstāj pēdas. Par dažiem notikumiem liecības saglabājas vairākus tūkstošus un pat miljonus gadu. Zināšanas par pagātnes notikumiem palīdz izprast gan mūsdienu notikumus, gan precīzāk paredzēt nākotnes notikumus.

Šomēnes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes mācībspēki ir sagatavojuši vairākas video lekcijas par tēmām, kā mūsdienās varam noskaidrot par notikumiem pagātnē, kā noteikt laiku kurā šie notikumi ir notikuši.

Epidemioloģiskā situācija valstī ir ietekmējusi arī mūsu norisi, tādēļ šomēnes Vides akadēmijas dalībnieki sagatavotās lekcijas varēs noskatīties sev ērtā laikā.

6. novembrī reģistrētie dalībnieki saņems lekciju videoierakstus uz viņu norādīto e-pasta adresi.­


 

16. oktobrī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un pētniecība”

Vides zinātnei ir īpaša vieta zinātnes nozaru saimē. Tā pēta cilvēka un dabas mijiedarbības jautājumus, talkā ņemot fizikālo, dzīvības, sociālo un humanitāro zinātņu atziņas un pētījumu metodes. Pilnveidojoties zināšanām un attīstoties tehnoloģijām arī vides pētniecībā ienāk jaunas vēsmas, tomēr pētniecības pamatlietas paliek nemainīgas.

Oktobra Vides akadēmijas nodarbība ir veltīta vides pētniecībai. Tās laikā dalībnieki uzzinās pētniecības soļus, nozīmīgākos un interesantus pētījumus par vides aizsardzību, kā arī iepazīties ar pētījumiem, kas tiek veikti Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē.

Ar Vides akadēmijas jaunajiem kursantiem tiekamies 16. oktobrī, sestdienā plkst. 11.00 ZOOM tiešsaistē. Tiešsaistes saite tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem uz viņu norādīto e-pasta adresi.


 

2021. gada 25. septembrī sāksies jaunā “Vides akadēmijas” mācību sezona

Apkārtējo vidi veido gan nedzīvās, gan dzīvās dabas elementi, kas mijiedarbojoties veido sarežģītu un skaistu sistēmu. Septembra nodarbībā apskatīsim vidi citā griezumā, mācīsimies ieraudzīt to, kādus pakalpojumus dzīvošanai, pārtikai, labsajūtai u.c. aspektiem sniedz mums vide un dažādie tās elementi. Nodarbībā diskutēsim par to, kāpēc būt nepieciešams uzturēt dažādas ekosistēmas labā stāvoklī.

Nodarbības noslēgumā dalībniekiem tiks dota iespēja apliecināt zināšanas par nodarbībā apgūtajām zināšanām – izpildīt zaļo testu.

Tiekamies 25.septembrī, plkst. 11:00 Jelgavas ielā 1, 301.telpā*. Uzmanību - nodarbība klātienē tiek plānota dalībniekiem ar sadarbspējīgu Covid 19 sertifikātu (apliecina izietu pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimošanu).

*Mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī nodarbības norises forma var tikt mainīta, tā varētu notikt attālināti – tiešsaistē.


 

22. maijā norisināsies 2020./2021. akadēmiskā mācību gada Vides akadēmijas sezonas noslēdzošā nodarbība “Vide un dzīvā daba”

Vides jautājumu izpēte nav iedomājam bez došanās dabā un dzīvo organismu novērtēšanas. Šīs sezonas noslēdzošajā nodarbībā dosimies dabā un mācīsimies vērot un novērtēt augus un to sabiedrības. Noslēdzošā sezonas nodarbība nav iedomājama arī bez atskata uz paveikto un sezonas izcilnieku godināšanas.

Tiekamies 22. maijā, sestdienā! Precīzs norises laiks, vieta un forma tiks precizēta tuvākajā laikā, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī.


 

24. aprīlī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Pilsētvides procesi”

Neatkarīgi no tā, kur dzīvojam, kādā savas dzīves posmā esam daļa no pilsētas un pilsēta ir daļa no mums, tādēļ aprīlī vēlamies Jums parādīt un pastāstīt par pilsētvidi un tajā notiekošajiem procesiem!
Visu skaisto un neglīto, visu tīro un netīro, ko mums piedāvā pilsēta, parādīsim jau 24. aprīlī!

Tiekamies 24. aprīlī, sestdienā, plkst. 11.00 attālināti ZOOM platformā.


 

27. martā norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un pārtika”

Pārtikas nodrošinājums ir viens no būtiskākajiem cilvēces izaicinājumiem 21. gadsimtā. Ne velti bada novēršana ir viens no ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Katrā no pārtikas ražošanas cikla posmiem - transportēšana, uzglabāšana u.c. – tiek patērēti resursi vai radīts piesārņojums, tādēļ ir nepieciešams domāt par pārtikas nozares ilgtspēju.

Marta nodarbībā iepazīsimies ar pasaules pārtikas nodrošinājuma izaicinājumiem, situāciju dažādos pasaules reģionos. Ieskatīsimies nozīmīgākajās ar pārtikas nozari saistītajās vides problēmās. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja domāt par vides problēmu risinājumiem.

Šomēnes atjaunojam mūsu tradīciju – iespēju tikties ar zinātniekiem un sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kuri meklē risinājumus pārtikas aprites procesā esošajiem vides izaicinājumiem. Uzzināsim, kā izveidot viedu pārtikas iepakojumu un, kā pārtikas augu audzēšanu pilsētvidē.

Tiekamies 27. martā, sestdienā, plkst. 11.00 attālināti ZOOM platformā.


 

27. februārī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un ĢIS"

Cilvēka saimnieciskā darbība un ietekme var veicināt izmaiņas vairākos dabas procesos kā ledāju atkāpšanās, zemes lietojuma maiņa, noslīdeņiem u.c. procesiem. Šiem procesiem ir vajadzīgs novērtējums un novērojumi ilgstošā laika posmā, aizvien vairāk šādu informāciju sniedz tālizpētes dati un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) iespējas.

Februāra nodarbībā mēģināsim apjaust ĢIS izmantošanas iespējas vides jautājumu risināšanā. Vides akadēmijas (VA) organizatori ir sagatavojuši gan teorētiskus materiālus par esošajiem risinājumiem, lietotajām platformām, gan arī praktisku uzdevumu, kurā nodarbības dalībniekiem būs iespēja izveidojot karti ArcGIS Online vietnē.

Tiekamies 27. februārī, sestdienā, plkst. 11.00 attālināti ZOOM platformā.


30. janvārī norisināsies pirmais Vides akadēmijas erudīcijas konkurss

Procesi vidē un pati vide bieži vien ir dažādu procesu sarežģīta sistēma. Tādēļ cilvēkiem, kuri risina vides izpētes un aizsardzības pasākumus, jābūt īpaši zinošiem un ar plašu redzesloku. Vides akadēmijas komanda vēlas veidot jaunu tradīciju – janvāri noteikt kā laiku, kurā norisinās erudīcijas konkursi.

 

Pārbaudīt savu erudīciju un zināšanas vides jautājumos, kā arī pavadīt lietderīgi laiku, tiek aicināti visi interesenti! Labākie tiek noteikti gan kopvērtējumā, gan arī starp vidusskolēniem.

Erudītākie konkursa dalībnieki saņems grāmatas, kas ļaus vēl vairāk palielināt savu erudīciju. Vidusskolēni papildus tam vēl arī iegūs punktus Vides akadēmijas kopvērtējuma ieskaitē.

Tiekamies 2021. gada 30. janvārī, sestdienā, plkst. 12:00 ZOOM platformā.


 

12. decembrī būs pieejami video materiāli un uzdevumi decembra nodarbībai "Vide un uguns".

Uguns cilvēkiem rada divejādas sajūtas – gan mieru un omulību, gan arī bažas un raizes. Līdzīga nozīme ugunij ir arī dabā. Pastāv vides, kurās uguns nodara milzīgu postu, tai pat laikā dažu ekosistēmu pastāvēšana bez uguns darbības nebūtu iespējama.

Gada tumšākajā laikā, decembrī, Vides akadēmijas nodarbībā runāsim par uguns nozīmi vidē, kas viecina uguns rašanos dabiskā ceļā, apskatīsim uguns pozitīvās un negatīvās ietekmes piemērus.

Decembra nodarbība noritēs šogad vēl nebijušā formātā – video lekcijās ar patstāvīgajiem uzdevumiem.
 


 

2020. gada 21. novembrī norisināsies trešā nodarbība "Vides stāvokļa noteikšana" (TIEŠSAISTĒ)

Zemes attīstības gaitā dažādās Zemes sfērās ir izveidojies noteiktu īpašību kopums, veidojas noteiktas vides īpašības. Dabas procesu rezultātā, īpaši cilvēka saimnieciskās darbības rezultātā, notiek pārmaiņas daudzās vidēs. Kādas pārmaiņas notiek? Cik ātri tās notiek? Vai pārmaiņas ir vēlamas?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, ir jāspēj noteikt noteikti parametri un rādītāji. Novembra “Vides akadēmijas” nodarbībā runāsim par vairākiem jautājumiem - kā un ko mēra gaisā, ūdens vidē, cilvēka dzīves vidē un citās vidēs, kā nonāk pie dažādiem drošības un nekaitīguma robežlielumiem?

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes mācībspēku sagatavotā video lekcijā gūsim ieskatu, kā nosaka vides stāvokli, ja mērījumi nav iespējami vai pieļaujami.

Tiekamies 2020. gada 21. novembrī plkst. 11:00 ZOOM platformā.


 

2020. gada 31. oktobrī norisināsies otrā nodarbība "Augsne – dzīvās dabas pamats" (TIEŠSAISTĒ)

Podzolēšanās? Humifikācija? Augsnes ģenēze? Skaidrojumu šiem terminiem un procesiem mēģināsim kopīgi ieraudzīt šīs sezonas Vides akadēmijas otrajā nodarbībā par vienu no sarežģītākajām Zemes sistēmām – augsni.

Šī mēneša tiešsaites nodarbībā Tev būs iespēja uzzināt un apjaust, ko sevī ietver jēdziens "augsne". Vides akadēmijas komanda ir sagatavojusi gan tiešsaites lekciju, gan video fragmentus no lauka darbiem, lai Tu varētu paskatīties uz augsni gan no teorētiskā, gan nedaudz arī no praktiskā skatu punkta.

Kā jau katrā Vides akadēmijas nodarbībā, būs arī iespēja pārbaudīt savas zināšanas. Šomēnes būs iespēja interpretēt datus no laboratorijas darbu video materiāliem, kā arī pildīt testu un parādīt iegūtās teorētiskās zināšanas.

Tiekamies 2020. gada 31.oktobrī plkst. 11.00 tiešsaistē ZOOM platformā.


2020. gada 26. septembrī norisināsies pirmā 2020./2021. ak.g. nodarbība "Šis un tas par vides zinātni"

Vides zinātne un vides aizsardzība pēta jautājumus, kuros saskaras cilvēka un dabas intereses, līdz ar to jāspēj situācija uzlūkot no gana daudziem aspektiem.

Pirmajā šī gada “Vides akadēmijas” nodarbībā iztirzāsim pasaules aktuālākās vides problēmas un izaicinājumus. Nodarbības laikā gadījumu analīzē uzlūkosim viegli pamanāmos aspektus, kā arī aspektus, kuru ieraudzīšanai nepieciešam rūpīgāka datu analīze. Nodarbības noslēgumā būs iespēja pārbaudīt savu erudīciju ar vides zinātni saistītajos jautājumos.

Tiekamies 26. septembrī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.


 

2020. gada 1. februārī norisināsies piektā nodarbība – "Resursu izmantošana un aprite"

Mūsu planētu veido neskaitāmas vielas, lietas, organismi un parādības, kas nodrošina līdzāspastāvēšanas iespējas miljoniem augu, dzīvnieku un mikroorganismu sugu. Lielu daļu no šiem resursiem cilvēks ir iemācījies mērķtiecīgi iegūt un pielāgot. Šā iemesla dēļ mēs varam baudīt radītos apstākļus, ieraudzīt ražošanas spējas, tomēr šim procesam ir arī otra puse – resursu izsīkšana, kā arī dažādu nevajadzīgu, arī bīstamu blakusproduktu un atkritumu rašanās.

Pēdējo dekāžu laikā daļa sabiedrības aizvien biežāk dažādus blakusproduktus un atkritumus uzlūko kā iespējamos resursus jaunu produktu un pakalpojumu iegūšanai. Kādas ir jaunākās zinātnieku idejas atkritumu un blakusproduktu izmantošanai? Kuras ir otrreiz izmantojamās lietas? Kas ir aprites ekonomika?

Šos un daudzus citus jautājumus uzzināsiet Vides akadēmijas nodarbībā, kas notiks 1. februārī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.


2020. gada 25. janvārī norisināsies ceturtā “Vides akadēmijas” nodarbība – Gaisa kvalitāte

Cilvēka dzīves procesu norisei ir nepieciešams skābeklis, ko mēs iegūstam ar katru elpas vilcienu. Atkarībā no vides kurā atrodamies, bez nepieciešamā skābekļa, cilvēks var ieelpot arī vielas, kas var kaitēt veselībai. Piesārņots gaiss līdzīgā veidā kaitē arī citām dzīvām būtnēm un augiem.

Transports, apkure, dažādu ķīmisku vielu lietošana atstāj iespaidu uz gaisa kvalitāti, īpaši pilsētās, kur vairāki piesārņojuma objekti var atrasties salīdzinoši nelielā teritorijā. Gaisa kvalitāte mainās arī dažādu dabisku norišu rezultātā, piemēram, šobrīd aktuālo Austrālijas mežu ugunsgrēki arī ir nozīmīgs gaisa piesārņotājs. Kā dažādie piesārņojuma veidi ietekmē cilvēka veselību un procesus dabā apspriedīsim šajā nodarbībā. Par vēl vienu interesantu gaisa kvalitātes aspektu – putekšņu daudzumu gaisā – mūs iepazīstinās aerobioloģe, LU ĢZZF vadošā pētniece Olga Sozinova. 

Tiekamies 25. janvārī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.


2019. gada 7. decembrī norisināsies trešā nodarbība – "Iekšzemes ūdeņu kvalitāte, vides procesi ūdens objektos"

Ūdens ir neatņemams elements dzīvības nodrošināšanā uz Zemes. Cilvēku un citu organismu dzīvības procesos nozīmīgs ir ne tikai pieejamā ūdens daudzums, bet arī tā kvalitāte. Ūdens kvalitātes pazemināšanos piesārņojum un citu ārēju faktoru ietekmē īpaši izjūt organismi, kuriem ūdens ir dzīves vide.

Vai esi domājis, kas notiek ar vielām, kuras tiek noskalotas kanalizācijā? Vai visas vielas, ko izvadām no organisma vai nomazgājam no savas ādas tiek uztvertas, attīrītas un nenonāk apkārtējā vidē? Vai šādi procesi var ietekmēt ūdens dzīvotņu stāvokli? Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem un saprastu, kāds ir Latvijas iekšzemes ūdens objektu stāvoklis, apmeklē šī mēneša “Vides akadēmijas” nodarbību.

Šīs nodarbības viesis būs saldūdeņu biotopu eksperte Lauma Vizule-Kohovska, kura ar teorētiskiem un praktiskiem uzdevumiem dos iespēju iepazīties ar saldūdens biotopu novērtēšanu.  

Tiekamies 2019. gada 7. decembrī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.


 

2019. gada 9. novembrī norisināsies otrā nodarbība – "Ģeoloģiskā vide un izaicinājumi"

Ģeoloģiskie apstākļi ir daudzu ekosistēmu nozīmīga komponente, kas nosaka enerģijas un vielu plūsmu, ir fiziskā dzīvesvide daudzām dzīvām būtnēm. Saimniecībā ģeoloģiskie apstākļi ir nozīmīgs resursu avots, tie veic ūdens aizsardzību, kā arī nodrošina vietu dažādu ēku būvēšanai.

Ģeoloģisko apstākļu un procesu izprašana nodrošina ļauj labāk novērtēt dabas vides stāvokli, paredzēt piesārņojuma izplatīšanos, ilgtspējīgāk izmantot zemes dzīļu resursus, pasargāt pazemes ūdeņus, kā arī veiksmīgāk risināt citus ar vides aizsardzību saistītus jautājumus. Tādēļ šī mēneša “Vides akadēmijas” nodarbībā ar praktiskiem un teorētiskiem uzdevumiem mācīsimies novērtēt ģeoloģiskas vides apstākļus, ieraudzīt izaicinājumus un rast risinājumus vides stāvokļa uzlabošanai.

Tiekamies 9. novembrī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.


 

Pirmā nodarbība “Vides zinātne – daudzu zinātnes nozaru saskarsmes punkts” 12. oktobrī

Vides kvalitātes uzlabošana un aizsardzība bieži prasa zināšanas dažādās jomās, jautājumu risināšanai noder zināšanas gan par dabas procesiem, gan par cilvēka uzvedību un rīcību.

2019./2020. mācību gada pirmajā nodarbībā kopīgi pētīsim vienu no vides aizsardzības izaicinājumiem no dažādiem skatu punktiem, mēģināsim saskatīt vides jautājumu dažādos aspektus.

Nodarbības otrajā daļā būs iespēja satikt Latvijas Universitātes pētnieku Linardu Kļaviņu, kurš iepazīstinās ar pētījumiem par meža nekoksnes resursu izmantošanu. Otrs viesis būs Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes absolvente Aiga Tora, kura pastāstīs par savu profesionālo ikdienu, kas saistīta ar darbu vides konsultāciju uzņēmumā.

Tiekamies 12. oktobrī plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Jelgavas ielā 1, 301. auditorijā, LU Dabas mājā.