Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Aicinājums uz reģionālo ideju darbnīcu "Zemgales demogrāfiskais portrets"
Elīna Apsīte-Beriņa, LU ĢZZF Ģeogrāfijas nodaļas vadošā pētniece
04.09.2019.

Valsts pētījumu programmas projekts “DemoMig” un Zemgales plānošanas reģions aicina uz "Reģionālo ideju darbnīcu: Zemgales demogrāfiskais portrets", kas 24. septembrī notiks Bauskas novada Ceraukstē, atpūtas kompleksā "Rožmalas", Nameju iela 2. Reģionālās ideju darbnīcas ieguvumi balstās uz pētnieku, reģiona iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvju un uzņēmēju diskusiju un vajadzību apzināšanu.

Darbnīca tiek rīkota pētījuma "Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem" ietvaros. Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti (LU ĢZZF), Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti.
Projekta vadītāja - LU ĢZZF prof. Zaiga Krišjāne.

Aicinām zemgaliešus piedalīties ideju darbnīcā, lai kopīgi ar pētniekiem apspriestu tādus jautājumus kā sabiedrības novecošanās, talantu migrācija, izglītība un inovācijas, un citus reģiona attīstībai aktuālos jautājumus.

Pasākuma programma:
plkst. 9:30 Reģistrācija un rīta kafija
10:00 Atklāšana
10:05 Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem (projekta vadītāja prof. Zaiga Krišjāne)
10:20 Demogrāfijas un migrācijas izaicinājumi Zemgales reģionā (projekta vadošie pētnieki)
11:00 Kafijas pauze
11:10 Ideju darbnīca par reģiona ilgtspējīgu attīstību

Izmantojot World Cafe metodi apzināsim dalībnieku viedokļus par izaicinājumiem reģiona attīstībai, ko rada demogrāfiskie procesi un migrācija, sabiedrības novecošanās, kā arī par cilvēkkapitāla piesaisti un noturēšanu reģionos, par kultūras nozīmi reģionu revitalizācijai, izglītību un inovācijām.

13:30 Noslēgums

Kopīgas pusdienas

Pieteikšanās darbnīcai līdz 17. septembrim. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Aicinām reģistrēties laicīgi, vietu skaits ierobežots!

Pieteikšanās: vietnē