Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Projekta par vienreizējās lietošanas krūzītēm LU Dabas mājā rezultāti
Sabīne Strauta un Vides zinātnes bakalaura studiju programmas 3. kursa studenti
21.04.2017

Gribi zināt, kas notika ar kafijas krūzītēm, ko vācām šā gada martā Latvijas Universitātes Dabas mājā - Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā?

Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Vides zinātnes bakalaura studiju programmas  3. kursa studenti saka LIELU PALDIES visiem, kas piedalījās akcijā, un informē, ka projekta ietvaros nedēļas laikā kopā tika savāktas 252 krūzītes. Tas nozīmē, ka akadēmiskā gada laikā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā 2. un 3. stāvā tiek izmestas vismaz 10 000 vienreizlietojamās karsto dzērienu krūzītes, kuras varbūt tiek, bet varbūt arī netiek pēc lietošanas izmestas pārstrādājamo atkritumu kastēs.
Projekta ietvaros kafijas krūzītēm gan ir piešķirta otra dzīve, un tagad Dabaszinātņu akadēmiskā centra 7. stāvā tajās tiek audzēti dažādi stādi. Pateicoties jūsu atsaucībai projektā, būs iespēja paplašināt kopienas dārzu tepat mūsu Latvijas Universitātē!
Aicinām ikdienā izmantot savas krūzes, tā baudot kafiju videi draudzīgāk!

Projekts tika īstenots no š. g. 23. līdz 29. martam. Krūzītes, nonākot speciāli sagatavotās kastēs, tika savāktas uz izmantotas atkārtoti. Tepat, mūsu Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, krūzītēs tiek audzēti dažādi stādi, atbalstot kopienas dārzu kustību. Paralēli veikta arī izlietoto kafijas krūzīšu uzskaite Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) ietvaros, lai pēc tam ierosinātu videi draudzīgākus veidus, kā universitātē ikdienā patērēt kafijas dzērienus, samazinot vienreizlietojamo krūzīšu apjomu.
Pētījumu veic ĢZZF Vides zinātnes bakalaura studiju programmas 3. kursa studenti studiju kursā "Ilgtspējīgas attīstības ietvari".

Saisītās ziņas:
Aicināti piedalīties projektā par vienreizējās lietošanas krūzītēm DAC 23.03.2017.