Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“60 elementi Tavā kabatā” Vides akadēmijā 25. novembrī
Gunta Kalvāne, Ģeogrāfijas nodaļas docente
07.11.2017.

Nodarbība notiks šī gada 25. novembrī, sestdienā, no plkst. 12:00 līdz 16:00, 301. auditorijā, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Jauno vides zinātnieku skolā “Vides akadēmija” jauksim un pētīsim mobilos telefonus, no kā tie veidoti un kā metālu minerāli izskatās dabā?

Šodien 67% pasaules iedzīvotāju ir vismaz viens mobilais telefons, pie tam Rietumeiropā vidējais telefona lietošanas ilgums ir tikai 18 mēneši. Telefonā ir vismaz 60 dažādi ķīmiskie elementi un 200 savienojumi, kuri ir pārstrādājami un izmantojami otrreiz, taču reciklēti jeb nodoti pārstrādei tiek mazāk kā 10% telefonu. Kāpēc? Par to diskutēsim Jauno vides zinātnieku skolā “Vides akadēmija”, kur jauksim un pētīsim mobilos telefonus, no kā tie veidoti un kā metālu minerāli izskatās dabā? Izanalizēsim mobilo telefonu pirkšanas un pārdošanas apmērus pasaulē un lietotāju ieradumus, diskutēsim par izmantoto materiālu taupīšanas tehnikām, un noskaidrosim, kas ir aprites ekonomika?

Nodarbību vadīs Dr.ģeogr., docente Gunta Kalvāne (e-pastā: gunta.kalvane@lu.lv)

P.s. Student, nāc arī Tu!

 

 

   „Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte. „Vides akadēmijā" var piedalīties visi Latvijas vidusskolu 10.-12. klašu skolēni, kuri padziļināti interesējas par vides zinātni, vides aizsardzības jautājumiem ilgtspējīgas attīstības kontekstā. Nodarbības notiek reizi mēnesī no oktobra līdz maijam, sestdienās no plkst. 12:00 - 16:00, Latvijas Universitātes Dabas mājā. Nodarbības ir bez maksas.
  
Katra nodarbība ir veltīta kādai no vides aizsardzības tēmām, piemēram: dabas aizsardzība, vides piesārņojums, klimata izmaiņas un sekas, vides filozofija, ilgtspējīga attīstība, resursu izmantošana, ainavas daudzveidība un tās izmaiņas u.c.. Tajās piedalās fakultātes pasniedzēji un viesi no vides aizsardzības institūcijām, pašvaldībām, uzņēmumiem.