Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pavasara ģeorallijs „Misa 2013”
Līga Pakalna, LU ĢZZF Studentu pašpārvalde
03.05.2013.

Ziemai atkāpjoties, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studenti, pasniedzēji, absolventi un ģeodraugi devās Ģeorallijā – ikgadējā laivu braucienā pa Latvijas upi. Tā ir sena tradīcija, kura noris divreiz gadā un tiek pārbaudītas ne tikai savas, bet arī laivas izturības robežas. Šoreiz Ģeorallijs norisinājās no 25. līdz 28. aprīlim.

Šoreiz par rallija upi kļuva Zemgalē plūstošā Misa. Laivojamā upes posma garums bija 21 km, un tas sniedzās no Zvirgzdes līdz Bauskas šosejai. Neskatoties uz purvainajiem un pavasarī applūstošajiem Misas krastiem, ģeogrāfi ar negrozāmu pārliecību devās iekarot un iepazīt upi ar saukli: „Bagātu ar zemgaldvašu, izbaudīsim Misas garšu!”

Ģeorallija pirmais vakars bija vēss un saulains. Pēc īsā brauciena līdz pirmajai naktsmītnei, kas atradās pie tilta pāri Misai, laivotājus pārsteidza applūdusī nometne. Teltis tika uzceltas abpus galvenajam ceļam – skaistā meža nomalē aiz izcirtuma un nelielā mežā otrpus ceļa –, bet tas nekļuva par šķērsli satikt pārējos un izbaudīt vakaru īsti ģeogrāfiskā garā - pie neskaitāmiem ugunskuriem, ar dziesmām, jokiem un draudzīgu atmosfēru.

Drēgnais rīts daudziem radīja vēlmi pagulēt ilgāk, tomēr, kā ierasts, jau agrā piektdienas rītā amizantā veidā „telšu pilsētiņas” iemītnieki tika modināti ar skaļi izkliegtu informāciju par drīz notiekošo dragreisu. Šī ir ekstrēma disciplīna, kurā komandas dalībniekiem ar muti ir jāpiepūš laiva, un ar to jānobrauc kāds noteikts posms pa upes straumi un pret to. Skatīties un atbalstīt savējos nāk arī pārējie Ģeorallija laivotāji. Šoreiz dragreisā piedalījās tikai trīs ekipāžas un visas ieguva īpašos ģeorallija vīnus, bet uzvarētāji tika apbalvoti arī ar speciāli Misas Ģeorallijam apdrukātajiem krekliem. Neilgi pēc dragreisa laivotāji, nebaidīdamies lietus un aukstā ūdens, viens pēc otra devās izzināt Misu, kur ne tikai krastos bija krituši un bebru apskādēti koki, bet arī pašā upē. Tas ģeogrāfiem lika sadarboties, lai kopīgi pārvarētu šķēršļus.

Otrā nometne atradās nelielā uzkalniņā, un tur arī tradicionāli piektdienas vakarā noritēja ģeorallija atklāšana, kur apkārtējos, kā ikkatru gadu, pie ugunskura uzrunāja pasniedzējs Ingus Liepiņš.

Lietainajā sestdienas rītā, kas jau bija 3. ģeorallija diena, laivotāji bija sagatavojušies zarainā aira mešanai. Šajā ģeorallijā zarainais airis bija īpaši grūti metams, jo tas bija mazs, salīdzinot ar tam piestiprināto spuraino egles zari.

Vēlāk laivotāji jau atkal laidās upē un devās uz nākamo nometni, izmantojot iespēju piedalīties arī ātrumposmā.

Kā jau katru gadu, netrūka laivotāju, kas paguvuši arī „izmēģināt” ūdeni kādā no laivošanas posmiem. Pateicoties gan Ģeorallija dalībnieku, gan vietējo iedzīvotāju atsaucībai un palīdzīgajai rokai, visi „roņi” sveiki un veseli ieradās pēdējā nometnē.

Svētdiena mūs beidzot lutināja ar sauli, un vēlme doties mājās vēl vairāk pagaisa un noplaka. Rīta pusē norisinājās alpīnais futbols starp pirmo kursu un vecākajiem kursiem. Pusdienlaikā notika arī apbalvošana, kur tika apbalvoti Ģeorallija dalībnieki dažādās disciplīnās un nominācijās, kā arī atklāta ģeorallija krekla krāsa, sauklis un emblēma. Šoreiz krekli ir koši sarkani ar emblēmu (autors: Arvīds Šteinerts) un ģeorallija upes posma karti un saukli pelēkā krāsā (autors: Krišjānis Armans).

Pēc apbalvošanas laivotāji centās izbaudīt pēdējās stundas pirms aizbraukšanas – vairāki ģeorallija dalībnieki gozējās  siltajā saulītē un nesteidzīgi ieturēja pusdienas draugu lokā. Jāatzīst, aizraujošu un amizantu gadījumu šajās četrās dienās netrūka, bet viens ir skaidrs – Ģeorallijs aizvadīts godam, kā arī siltas atmiņas un pozitīvas emocijas iegūtas vēl ilgam, kas jau šobrīd liek domāt par nākamo ģeogrāfu tikšanos kādā no Latvijas upēm.

Protams, pasākums bez sadarbības sponsoriem būtu krietni vien blāvāks un nebūtu iedomājams, tāpēc lielu paldies par enerģiju vēlamies teikt „Monster energy”; par sadarbību folkklubam „Ala”, bufetei „Gauja”; spēļu veikalam „Ludo”; aktīvās atpūtas preču veikalam „Gandrs”; „Aerodium”, kā arī Latvijas Universitātei!

Tiekamies upē rudenī!