Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atrastas ģeogrāfiskākās un smeķīgākās piparkūkas
Ieva Immure, LU ĢZZF Studentu pašpārvaldes Komunikāciju virziena vadītāja
13.01.2014.

Ziemassvētki aizvadīti, bet tas nenozīmē, ka šie svētki Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē ir beigušies. Viens no tradicionāliem šī laika kārumiem ir piparkūkas, tāpēc 10. decembra pēcpusdienā studenti, mācībspēki un citi interesenti pulcējās fakultātē, lai prezentētu pašu un novērtētu citu gatavotās piparkūkas Studentu pašpārvaldes un Latvijas Ģeogrāfijas biedrības rīkotajā konkursā/izstādē “Ģeogrāfija piparkūkās”.

Dalībnieku veikumu vērtēja nopietna un kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija profesore un Latvijas Ģeogrāfijas biedrības prezidente Zaiga Krišjāne, profesors Viesturs Melecis, asociētais profesors Ģirts Stinkulis, docentes Kristīne Āboliņa, Elga Apsīte, Iveta Šteinberga un Studentu pašpārvaldes pārstāvis Jānis Krūmiņš.
Piparkūkas tika vērtētas kategorijās "Piparkūku ģeogrāfs", "Smeķīgākās piparkūkas" un "Studenta prieks". Šoreiz no 8 pieteikušajiem dalībniekiem, ar sevis gatavotajām piparkūkām fakultātē ieradās 4 dalībnieki. Pēc piparkūku vizuālā noformatējuma vērtēšanas un degustācijas žūrija lēma, ka nominācijā "Piparkūku ģeogrāfs" uzvarētāja ir 3. kursa ģeoloģijas studente Madara Apšance. Profesors Viesturs Melecis atzina, ka “nominācijā "Piparkūku ģeogrāfs" dominēja nacionāla noskaņa, jo divi pretendenti bija izgatavojuši piparkūkas Latvijas valsts kontūras formā”.

Par “Smeķīgāko piparkūku” tika atzītas 1. kursa vides zinātnes studentes Ieva Immures piparkūkas. Studentu balsojumā nomināciju "Studenta prieks" ieguva ģeoloģijas 2. kursa maģistrants Edgars Maļinovskis, kurš atzina, ka, lai dalītos ar viņa piparkūkām, nepieciešams ģeoloģiskais āmurs.
Par balvu fondu uzvarētājiem un veicināšanas balvām visiem dalībniekiem bija parūpējusies Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde.
Žūrija, dalībnieki un skatītāji vienbalsīgi piekrita, ka šāda formāta pasākums kļūs par jauku tradīciju. Studentu pašpārvalde cer, ka jau nākamajos Ziemassvētkos pasākums pulcēs vairāk dalībnieku un viesus arī no citām fakultātēm!