Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
„Vides akadēmijas” dalībnieki dosies pārgājienā gar Kurzemes jūrmalu

24.04.2012.

„Vides akadēmijas” brīvdabas nodarbība – ekskursija „Piekrastes ilgtspējīga attīstība. Kurzemes piemērs.” norisināsies no 4. līdz 5.maijam! Pieteikšanās līdz 26.martam – vietu skaits ierobežots!!!

Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris un tuvojos noslēgums LU ĢZZF Jauno vides zinātnieku skolas „Vides akadēmijas” kārtējam mācību gadam. Šogad brīvdabas nodarbība notiks Kurzemē un jaunie vides akadēmiķi dosies divu  dienu pārgājienā gar dzintara jūras krastu un nakšņos teltīs. Bez „došanās dabā” nav iedomājamas studijas Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē – tās ir studentu īpaši gaidītas mācību ekskursijas, dažādas studiju kursu prakses, lauku kursi un pētījumi, kā arī daudzās fakultātes kultūras dzīves tradīcijas.  Jau vairākus gadus arī skolu jauniešiem „Vides akadēmijas” ietvaros zināšanu un prasmju iegūšana brīvā dabā ir neatņemama sastāvdaļa. Šajā pavasarī brīvdabas nodarbība būs veltīta piekrastes ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Ārpus telpu nodarbības laikā jaunieši varēs praktiski izmantot savas teju iegūtās vides aizsardzības teorētiskās zināšanās un attīstīt prasmes vides izpētē un dažādu vides problēmu praktiskā risināšanā.  Skolēni iepazīsies ar piekrastes dabas vērtībām, mācīsies atpazīt īpaši aizsargājamos biotopus, kā arī novērtēs vētru spēku krastu erozijā, gūstot praktisku apliecinājumu globālās sasilšanas sekām tepat Latvijā. Tāpat jauniešiem būs jāvērtē piekrastes apsaimniekošana, apbūve un kāpu zonas izmantošanas problēmas.  Dalībnieki dosies arī ekskursijā uz Ventspils jahtu ostu un diskutēs par ūdens tūrisma attīstības iespējām. Ceram uz saulainu laiku, skaidrām debesīm saulrietu un saullēktu sagaidīšanai un, lai dziesmas pie ugunskura nekad nebeidzās! Uztikšanos Kurzemē!

 „Vides akadēmijas” brīvdabas nodarbība – ekskursija „Piekrastes ilgtspējīga attīstība. Kurzemes piemērs.” norisināsies no 4. līdz 5.maijam! Pieteikšanās līdz 26.martam – vietu skaits ierobežots!!!

*„Vides akadēmija” ir Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Jauno vides zinātnieku skola, kur reizi mēnesī 10.-12.klašu skolēniem ir iespēja  piedalīties vides izglītības nodarbībās,  lieliski pavadot laiku, un cīnīties par galveno balvu – studēšanu par brīvu LU ĢZZF! Sīkāka informācija par  „Vides akadēmiju”, norisi  un dalību nodarbībās skatīties: http://www.geo.lu.lv/nacstudet/skoleniem/videsakademija/

„Vides akadēmijas” nodarbībām var pieteikties aizpildot pieteikuma formu un sūtot uz vides.akademija@lu.lv! Nodarbības ir bezmaksas! J Kontaktinformācija: Madara Pelnēna, „Vides akadēmijas” vadītāja, mob.t.26390205, Epasts: vides.akademija@lu.lv