Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

EGEA Baltijas un Ziemeļu reģionālais kongress 2012

10.04.2012.

Tēma: „Quality of Life – Inequality of Europe” Laiks: 2012. gada 19. – 24. aprīlis Vieta: atpūtas komplekss “Brūveri”, Sigulda Dalībnieki: vairāk kā 80 Eiropas augstskolu ģeogrāfijas un ar to saistīto nozaru studenti Organizatori: biedrība EGEA Riga

2012. gadā  EGEA Baltijas un Ziemeļu reģionālais kongress (North & Baltic Regional congress 2012) tiks rīkots Latvijā, Siguldā, atpūtas kompleksā „Brūveri”.

Kongresa tēma ir „Quality of Life – Inequality of Europe” (Dzīves kvalitāte kā Eiropas nevienlīdzības aspekts). Kongresā piedalīsies 82 Baltijas un Ziemeļeiropas valstu EGEA biedri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes kā arī citām, kopsummā 19 Eiropas valstīm.

Kongresa ietvaros 7 darba grupās, 3 lauka ekskursijās un 3 vieslektoru lekcijās tiks diskutēts par Eiropas valstu dažādo dzīves līmeņu cēloņiem un sekām, kā arī meklēti iespējamo risinājumu priekšlikumi. Katram dalībniekam būs uzdevums sagatavot mājasdarbu jeb vietas studijas piemēru no savas valsts, līdz ar to tiks runāts un meklēti risinājumi konkrētām lokālām situācijām, ar kurām ikviens dalībnieks saskaras savā ikdienā, savā valstī.

Darba grupās tiks diskutēts par dažādiem atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem, sociālo un vides nevienlīdzību, lauku attīstību un netradicionālo lauksaimniecību, nelegālo tirdzniecību, dabas katastrofām un risku menedžmenta praksēm, Eiropas mazo un lielo tautu kultūras, ekonomisko un politisko aspektu atšķirībām.

Lauka ekskursiju maršruti tiks veidot tā, lai pēc iespējas pilnīgāk iepazīstinātu dalībniekus ar Latvijas dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām (Gaujas Nacionālais parks, Līgatnes papīrfabrikas ciemats, kā pozitīvs lauku ilgtspējīgas attīstības un kultūrvēsturiskā mantojuma piemērs, Baldones paradoksālais piemērs kā kultūrvēsturiska rekreācijas vieta un radioaktīvo atkritumu glabātuve, Līgatnes un Siguldas kultūrvēsturiskās vietas, Salaspils neparastā attīstības gaita un funkciju maiņas, Salaspils memoriāls, kā arī iepazīstinātu ar videi draudzīgas saimniekošanas un industrijas piemēriem.

Tāpat tiks noorganizēti 4 personisko prasmju un iemaņu attīstīšanas treniņi – sevis un citu motivēšana, darbošanās komandā un informatīva nodarbība par iespējām pēc studiju beigšanas.

Kongresa mērķis ir nodrošināt profesionāla līmeņa ģeogrāfijas studentu un jauno pētnieku komunikācijas vidi. Kongresa dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga programma, kuras ietvaros ar tematu saistītās problēmas tiks diskutētas un analizētas no dažādiem skatupunktiem, vienlaicīgi veicinot Latvijas atpazīstamību Eiropā un stiprinot starpkultūru dialogu.

Kongresa mājaslapa: http://egea.eu/congresses/nbrc12/

 

Kas ir šī kongresa organizētāji un dalībnieki?

EGEA ir Eiropas mēroga jauno ģeogrāfu un ģeogrāfijas studentu organizāciju tīkls, kurā darbojas ap 5000 biedru (viņu skaits ar katru dienu pieaug) no 82 universitātēm 33 Eiropas valstīs.

EGEA pastāv kopš 1987. gada un tās dibinātāji bija ģeogrāfijas studenti no Barselonas, Varšavas un Utrehtas universitātēm.

EGEA saviem biedriem katru gadu piedāvā iespēju apmeklēt 5 zinātniskus kongresus, piedalīties dažādos semināros, vasaras skolās, ekspedīcijās, savstarpējās apmaiņās un iekšējās darbības uzlabošanas komitejās, turklāt to visu organizē un administrē iesaistītie biedri, tādējādi EGEA darbības efektivitāte ir balstīta tikai uz tās biedru līdzdalību un iniciatīvu.

EGEA darbības mērķis ir veicināt un nodrošināt starptautisku zinātnisku sadarbību. Iesaistīšanās EGEA, katram tās biedram dod vienreizēju iespēju uzlabot savas zināšanas, attīstīt organizatoriskās prasmes, dalīties pieredzē, kā arī iepazīt ģeogrāfiju ārpus akadēmiskās vides. Tāpat tā ir iespēja popularizēt savu universitāti un uzzināt par citu Eiropas universitāšu studiju programmām, iegūt noderīgus starptautiskus kontaktus, uzlabot komunikāciju angļu valodā un attīstīt organizatoriskās prasmes.

Oficiālā EGEA mājaslapa – www.egea.eu

 

EGEA Riga

EGEA Riga pievienošanās EGEA ģimenei datējama ar 13.06.2005. kad EGEA mājaslapā reģistrējusies pirmā Rīgas biedre, bet tikai kopš 2009. gada līdz šim brīdim EGEA Riga darbībā ir manāma aktivitāte, turklāt kopš 2011. gada EGEA Riga ir ieguvusi sabiedriskā labuma biedrības statusu.

2010. gadā EGEA Riga veiksmīgi noorganizēja Baltic Weekend 2010 Kolkā jeb 3 dienu pieredzes apmaiņas un sadraudzības pasākumu ģeogrāfijas studentiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas, bet pašlaik galvenā darbība vērsta uz North & Baltic Regional Congress 2012 organizēšanu.

 

Aktuālo pasākumu kalendāru un pieteikšanās iespējas vari lasīt http://www.draugiem.lv/egeariga/

 

Sadaļa - Kā pievienoties?

Ja vēlies paplašināt savas zināšanas starptautiskā vidē,

Ja vēlies iepazīties ar ģeogrāfiem no citām Eiropas valstīm,

Ja tev patīk ceļot un meklēt piedzīvojumus,

Ja esi aktīvs un māki uzņemties arī iniciatīvu,

Ja sirdī esi īsts ģeogrāfs,

TAD

Pievienojies EGEA!!!

 

Lai to izdarītu, atver mājaslapu www.egea.eu un reģistrējies kā EGEA Riga biedrs vai raksti uz riga@egea.eu 

 

Pasākuma norisi atbalsta:

ESRI, Latvijas Lauku forums, kurtuesi.lv, Hanzas Maiznīca, Piebalgas alus, biedrība homo ecos:, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Coca Cola Hellenic Latvia.