Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Profesora Rasela Kinga viesseminārs Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē

30.11.2012.

Šī gada 6. decembrī plkst. 17.00 LU Doktorantūras skolas „Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās” ietvaros LU ĢZZF, 403. auditorijā notiks Prof. Rasela Kinga (Russell King) viesseminārs un diskusija Albānija un saikne starp migrāciju un attīstību.

Seminārs un diskusija notiks angļu valodā.

Prof. R. Kings ir viens no slavenākajiem migrācijas pētniekiem ģeogrāfiskā migrācijas izpētē. Viņš ir dibinājis Saseksas Universitātes Migrācijas pētniecības centru Lielbritānijā, savukārt pašlaik darbojas arī kā viesprofesors Malmes Universitātes Migrācijas, daudzveidības un labklājības izpētes centrā Zviedrijā. Viņa darbi ir augstu novērtēti gan Eiropā, gan pasaulē, jo īpaši, atpakaļmigrācijas pētījumi, studentu, dzimtes aspektu, pensijas vecuma migrantu mobilitāte ir neaizvietojams pamats tālākai mūsdienu migrācijas izpētes izpratnes pilnveidošanai. Kā ģeogrāfs viņš ir piedalījies daudz migrācijas lauka darba pētījumos, jo īpaši Dienvideiropā, Balkānos un Dienvidārfrikā.

Prof. Kings ir ļoti ražīgs akadēmisku grāmatu autors un redaktors, ik gadu publicē jaunus pētnieciskos rakstus augstākās kvalitātes akadēmiskajos žurnālos. Mūsdienu migrācijas studijas studiju programmas Eiropā ir grūti iedomājamas bez viņa darbiem.

Albānija ir īpaši dramatisks piemērs straujai emigrācijai pēdējās desmitgadēs Eiropā; tās sociālisma pagātne īpaši spilgti rezonē ar plašākiem kontekstiem, kādos notiek ārējā migrācija Latvijā un citās postsociālisma valstīs.

 

Seminārs ir atvērts arī plašākai auditorijai, kuru interesē migrācijas izpēte.

 

Ierobežoto vietu skaita dēļ lūdzam paziņot par savu dalību līdz 4.decembrim pa epastu: aija.lulle@lu.lv