Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“Vides akadēmija” aicina skolēnus piedalīties nodarbībā „Vides riski lauksaimniecībā”
Zane Kasparinska, Vides akadēmijas vadītāja
23.01.2018.

Nodarbība notiks šī gada 27. janvārī no plkst. 12:00 līdz 16:00 Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē LU Dabas mājā, 301. auditorijā, Jelgavas ielā 1, Rīgā-Torņakalnā.

Lauksaimniecība ir viena no pamata tautsaimniecības nozarēm Latvijā. Lauku teritorijās lauksaimniecība ir pamats ainavas struktūrai, ar potenciālu ietekmi uz vides apstākļiem. Produktīva lauksaimniecība visbiežāk ir saistāma ar augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošanu cīņā pret dažādiem lauksaimniecības kultūru kaitēkļiem, slimībām un nezālēm.

Neatbilstoša ķimikāliju lietošana un zināšanu trūkums var radīt bīstamus vides riskus un pat kaitēt cilvēka veselībai, tādēļ šis ir vienmēr bijis aktuāls jautājums sabiedrībai, kā rezultātā tiek ieviesta aizvien striktāka risku izvērtēšana, ierobežošana un kontrole.

Kādēļ lauksaimniecībā ir jālieto augu aizsardzības līdzekļi, kādus vides riskus to lietojums rada, kā šos riskus novērtēt un ar ko nodarbojas Valsts Augu aizsardzības dienests?

Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim “Vides akadēmijas” nodarbībā, kurā viesosies LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes absolvents, Valsts Augu aizsardzības dienesta Augu aizsardzības līdzekļu novērtēšanas daļas referents Krists Kruskops.

„Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, tajā 10.-12. klašu skolēniem ir iespēja piedalīties vides izglītības nodarbībās, lieliski pavadot laiku, cīnoties par galveno balvu - studēšanu par brīvu LU ĢZZF ģeogrāfijas, ģeoloģijas vai vides zinātnes studiju programmā!

Sīkāku informācija par „Vides akadēmiju”, norisi un dalību nodarbībās skatīt: www.geo.lu.lv/nacstudet/skoleniem/videsakademija/

Pieteikties Vides akadēmijas nodarbībām var, aizpildot pieteikuma formu un sūtot to uz e-pastu vides.akademija@lu.lv. Nodarbības ir bez maksas!