Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studenti piedalīsies pasaules mēroga arheoloģijas ekspedīcijā!

08.05.2012.

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes maģistrantūras, doktorantūras un bakalaura studiju programmas studenti, izejot cauri vairākiem atlases posmiem, šovasar piedalīsies starptautiskā mēroga arheoloģijas ekspedīcijā Tuvas Republikā.

2011. gada novembrī GZZF saņēma oficiālu ielūgumu dalībai „Kings Valley, Kyzyl-Kurganino 2012”. Ekspedīcijas mērķis ir veikt pilnvērtīgu zinātnisku arheoloģisku pieminekļu izpēti, kas atrodas dzelzceļa Kizila-Kurganino izbūves teritorijā. Minētajā vietā ir ap 50 dažādu arheoloģisko pieminekļu, tajā skaitā kurgāni (kapu uzkalni), senās apmetnes, petroglifi, kurus plānots izpētīt 4 gadu laikā (2011-2014). 

Šogad ekspedīcija noritēs 3 maiņās – jūnijā, jūlijā un augustā. Jūnijā un augustā Āzijas sirdī, mūsu studenti, kopā ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm un ASV, piedalīsies pasaules mēroga arheoloģiskos izrakumos. Četras nedēļas studenti dzīvos militārajās teltīs, kas apgādātas ar visu dzīvei nepieciešamo. Katru dienu no 6.30 līdz 13.30 studenti strādās izrakumos, savukārt no 14.00 līdz 19.00 ekspedīcijas dalībnieki apgūs tuviešu kultūru, valodu, dziedāšanas tehniku, jāšanas pamatus, klausīsies lekcijas un piedalīsies sacensībās un sporta spēlēs. 

2011.gada Kizila-Kurganino izrakumos tika atrasta vesela virkne nozīmīgu artefaktu. Tajā skaitā zelta rotas, mājsaimniecības piederumi un ieroči. 

Divās atlasēs (Latvijā un Krievijā) tika vērtētas studentu zināšanas, motivācija, veselības stāvoklis, iepriekšējā pieredze ekspedīcijās un valodas zināšanas. No vairāk kā 30 Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studentiem, kuri pieteicās dalībai zinātniskajā ekspedīcijā, tika atlasīti 7 studenti, kas šogad Tuvas Republikā pārstāvēs Latviju.  

Pašlaik LU ĢZZF ir uzsākusi sadarbības līguma sagatavošanu ar Krievijas Ģeogrāfijas biedrību, kas arī turpmāk dos iespēju mūsu studentiem iesaistīties biedrības organizētajos pētījumos un ekspedīcijās.