Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē sadalīti „Alberta kausi”
Dāvis Immurs, LU ĢZZF Studentu pašpārvaldes biedrs, sacensību organizētājs
26.03.2014.

Sestdienas Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē parasti ir klusākās mācību dienas nedēļā, taču 22. marts bija izņēmums. Jau no agra rīta fakultātē sākās aktīva rosība – solu rindas lielākajās auditorijās pārtapa īstos labirintos, gaiteņos esošie ieži mainīja savu dislokācijas vietu un uz sienām, galdiem, pat ledusskapjiem parādījās neparastas ierīces – „Sport Ident” bāzes stacijas. Tas viss, lai jau pēc pāris stundām sāktos pirmās telpu orientēšanās sacensībās Latvijas Universitātes vēsturē – „Alberta kauss”. Kad tika izvietots un aktivizēts pēdējais izliktais kontrolpunkts, sacensību rīkotāji beidzot varēja nopūsties – līdz fakultātes studentu pašpārvaldes jeb „Ģeogrāfu mafijas” vecbiedra Artūra Putniņa idejas īstenošanai bija palicis vien mirklis.

Uzdevumi bija jāpilda ne tikai rīkotājiem, bet arī galvenajiem šīs dienas vaininiekiem – sacensību dalībniekiem. Tā 51 persona tika galā ar pirmo no tiem – noorientēties Rīgas ielās un atrast Alberta ielas 10. namu. Uz fakultāti plūda gan pieredzējuši orientieristi, gan ļaudis, kam šī bija pirmā pieredzi šajā, iespējams, visģeogrāfiskākajā sporta veidā, kurā bez kartes nu nekādi neiztikt. Dalībnieku skaitu kuplināja kā paši jaunākie orientieristi, kam skolas gaitas vēl tikai priekšā, tā pats Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs.

Noklausījušies sveicienu un īsu instruktāžu, dalībnieki aši sastājās starta secībā, lai naski dotos trasē. Viņus sagaidīja 17 kontrolpunkti piecos fakultātes stāvos. Kamēr kāds pēc startēšanas, ieraudzījis karti, apmulsa vai pat reaģēja ar skaļu pārsteiguma spiedzienu, tamēr cits jau spriņģoja lejup pa kāpnēm uz pirmo kontrolpunktu. Ja dažiem mērķis bija tikai viens – uzvarēt –, un tāpēc ne spēki, ne paša ķermenis distancē netika žēlots, tad citi dalībnieki nesteidzīgi izbaudīja savu pirmo reizi orientēšanās sportā un paralēli aplūkoja gaiteņos izstādīto Ģeoloģijas muzeja iežu un minerālu kolekciju.

Lai radītu godīgākus apstākļus dalībnieki tika sadalīti divās kategorijās – ģeogrāfos, kas šīs telpas var saukt par otrajām mājām, un fakultātes viesos – ģeodraugos. Ģeogrāfu vidū startēja gan esošie studenti un pasniedzēji, gan „vecā kaluma” ģeogrāfi, kas absolvējuši fakultāti pirms vairāk nekā dekādes un priecājās pēc ilgā pārtraukuma atgriezties mīļajās telpās, nu jau ar savām mazajām atvasēm, cerams, topošajiem „Ģeogrāfu mafijas” biedriem.

Kungu konkurencē hipotēzes, ka ģeogrāfi savā templī noorientēsies veiksmīgāk, patiesumu izšķīra tikai 1 sekunde: visātrāko laiku uzrādīja ģeogrāfs Mārtiņš Godiņš, kurš pārstāvēja komandu B3, bet ģeodraugu konkurencē labākais bija Alvis Reinsons (IK Auseklis). Turpretī dāmu distanci, kura bija nedaudz īsāka, vislabāk veica ģeodraudzene Zane Čamane (OK Arona). Starp ģeogrāfu dāmām spēcīgākā izrādījās Rūta Plakane, kura pārstāvēja 2. kursa ģeogrāfu komandu.

Dalībnieki, kuri varēja izveidot komandu ar vismaz 2 dāmām un 2 kungiem, piedalījās arī komandu ieskaitē, kurā triumfēja „Pleckāji” un OK Ziemeļkurzeme – attiecīgi ģeogrāfu un ģeodraugu konkurencē.

Pateicamies klubam  OK „Arona” (īpaši Normundam Bērziņam) par tehnisko nodrošinājumu un sponsoriem – karšu izdevniecībai „Jāņa sēta” un „Ādažu čipsiem” – par balvām uzvarētājiem un visiem dalībniekiem.

Atsauksmes gan no ģeogrāfiem, gan ģeodraugiem, to vidū orientieristiem ar pieredzi, liecina, ka sacensības noritējušas veiksmīgi, un otrajam „Alberta kausam” pēc gada būs būt!

 

Rezultāti

Ģeogrāfu kategorija

Dāmas

1.       Rūta Plakane (2. kursa ģeogrāfi)

2.       Sandra Muižniece (Pleckāji)

3.       Aija Zāne (Pleckāji)

Kungi

1.       Mārtiņš Godiņš (B3)

2.       Roberts Georgs Fimbauers

3.       Aigars Antiņš (Pleckāji)

Ģeodraugu kategorija

Dāmas

1.         Zana Čamane (OK Arona)

2.         Ilze Lapiņa (OK Ziemeļkurzeme)

3.         Baiba Birzniece

Kungi

1.       Alvis Reinsons (IK Auseklis)

2.       Mārtiņš Linde (Ozons)

3.       Fricis Spektors

Visu dalībnieku rezultāti un laiki pieejami ŠEIT