Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Rudens Ģeorallijs – Tebra 2012

22.10.2012.

No 11. līdz 14. oktobrim notika ikgadējais Ģeogrāfu mafijas laivu brauciens – ģeorallijs. Tā ir sena ģeogrāfu tradīcija – divreiz gadā pavasarī, kad tikko nokusis sniegs un rudenī, kad jau sācies sals, un no rītiem teltis ir apsarmojušas baltas, gan esošie, gan bijušie studenti, pasniedzēji un arī īsteni ģeodraugi dodas laivot pa kādu no Latvijas upēm ik gadu citā novadā.

Šogad par rallija upi izvēlēta upe Kurzemē - Tebra. Iepriekšējā reize, ģeorallijs notika šajā upē, bija 1996. gadā. Pēc sešpadsmit gadiem ģeogrāfi atkal atgriezās šajos ūdeņos, lai trīs dienas laivotu pa upi, kopumā nobraucot aptuveni 26 km: sākot no Akmeņkalnu mājām netālu no Apriķiem līdz pašai Pāvilostai, kur Tebra jau ir ietecējusi Sakā. Tebras upe ir zināma ar tās salīdzinoši stāvajiem, krastiem, tīrajiem ūdeņiem un straumi. Ģeogrāfi devās iekarot šo upi ar saukli: Tebras upe melna kā kafija, ciemos brauc Ģeogrāfu mafija!

Laivu brauciena pirmā diena – ceturtdiena nešķita daudzsološa laivotājiem – lietus un aukstais vējš nebija pārāk iedvesmojoši, lai nakšņotu laukā. Par laimi, vakarā, kad jau lielākā daļa bija ieradusies, meža ielokā dega ugunskuri un skanēja dziesmas, lietus jau bija mitējies.

Piektdiena iesākās ar ekstremālāko ģeorallija aktivitāti - dragreisu. Dalībniekiem bija ar muti jāpiepūš laivas un jāpārbrauc pāri upei un atpakaļ. Lieki piebilst, ka upes lielā straume un krācītes šo uzdevumu neatviegloja. Kopā šajā disciplīnā piedalījās 4 dueti, no kuriem labākie trīs ieguva balvā īpašos rallija vīnus.

Pēc dragreisa arī pārējie dalībnieki iemērca airus upē un, cītīgi stūrējot un izvairoties no zariem, kuru upes krastos netrūka, ātri vien noairēja 6 km garo posmu. Piektdienā vienmēr notiek rallija atklāšana pie kopējā ugunskura. Atklāšanas runu tradicionāli saka pasniedzējs Ingus Liepiņš, kam šis bija īpašs ģeorallijs – piecdesmitais pēc kārtas, tāpēc pie ugunskura valdīja īpaši svinīga noskaņa.

Sestdiena laivotājiem vienmēr ir nopietna sporta diena. No rīta tika mests zarainais airis gan dāmu, gan kungu izpildījumā. Pēc tam ātri vien visi laidās upē, lai piedalītos 10 km garā atrumposmā. Tam ir trīs dažādas klases – lielie airi, mazie ari un Open klase. Ātrākais rezultāts bija 1 stunda un 2 minūtes Open klasē, ņemot vērā, ka visa posma garumā ievērojami kritās straumes ātrums un joprojām visur bija zari, kuros nereti kāds sapinās, un tāpēc arī šajā rallija netrūka roņu – laivotāju, kas eleganti izpeldējās Tebrā. Šī rallija diena visiem bija nogurdinoša, jo kopā bija jānoairē 12 km un lielāko posma daļu lija lietus. Gandrīz visiem sestdienas vakara ugunskuriem blakus bija iekārtotas drēbju žāvētavas.

Rallijs allaž paskrien vēja spārniem! Pienāca svētdiena – dzestrs rīts pēc dažu nebeidzamas „skaista ir jaunība” skandēšanas visu nakti pa nometni, kā rezultātā tika traumētas gan dažu balss, gan citu dzirdes saites. Noslēguma dienā, kā ierasts, notika alpīnais futbols starp pirmo kursu un vecajiem, un drīz pēc tam apbalvošana, kad tiek atklātas rallija krekla krāsas un emblēma. Šogad krekli ir dzelteni ar violetu parakstu un emblēmas autors bija Arnolds Timofejevs. Tika izdalītas visas rallija balvas gan dažādās nominācijās, gan disciplīnās.

Lai arī noguruši, izmirkuši, bet visi atkal jau gaida nākamo ģeoralliju pavasarī! Tiekamies pēc pusgada Zemgalē!

 

Rudens Ģeorallija Tebra 2012 labākie mirkļi:

 

Un visi rallija dalībnieki saka lielu paldies mūsu galvenajiem un ilggadējajiem atbalstītājiem: 

Žurnāliem FHM, Cosmo un GEO, veikalam „Gandrs”, Ķīpsalas peldbaseinam, Folkklubam „Ala”, Bufetei „Gauja”, Contex, kā arī Red Bull.