Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Vides izglītības projekts “60 elementi Tavā kabatā”
Gunta Kalvāne, Ģeogrāfijas didaktikas centra vadītāja
07.06.2017.

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte (ĢZZF) sadarbībā ar bērnu un jauniešu nevalstisko organizāciju “Latvijas mazpulki” uzsākusi jaunu vides izglītības projektu “60 elementi Tavā kabatā”, ko finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

7.jūnijā mazpulku centrā Saulesdārzā notiks projekta atklāšanas pasākums – vides sakopšanas talka. Dalībnieki talkas ietvaros sakops Saulesdārzu, iestādot 60 krāšņumaugus, skaitlis 60 simboliski nozīmē ķīmisko elementu skaitu, ko mēs katrs ikdienā nesājam kabatā mobīlā telefona izskatā. Talkas moto ir “Atdot veco! Iestādi jauno!”. 7.jūnijā tiks uzsākta nolietoto  mobilo telefonu un to lādētāju savākšanas akcija, rosinot sabiedrību pievērst uzmanību ne tikai sadzīves elektrotehnikas pareizai pārstrādei, bet arī mobīlajiem telefoniem un to lādētājiem, jo tikai mazāk par 10% mobīlo telefonu tiek nodoti otrreizējai pārstrādei un izmantošanai.

Dalībnieki piedalīsies mazpulku centra Rīgā Saulesdārzs parka un Ķīšezera piekrastes sakopšanā, parka teritorijas labiekārtošanā - stādot pašu izaudzētos puķu stādiņus, tiksies ar vides ekspertiem, radoši darbosies vides darbnīcās.  Radošajās darbnīcās izveidotās un apgleznotās mobīlo telefonu savākšanas punktu kastes tiks izvietotas mazpulcēnu skolās, interešu izglītības centros, kā arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā.

Projekts tiks realizēts līdz 2018.gada martam. Projekta mērķis attīstīt pozitīva līdera prasmes jauniešiem un izglītot viņus kā nākotnes viedokļu līderus par aprites ekonomikas būtību un tās lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, izmantojot mobilo telefonu kā uzskatāmu un atpazīstamību modernās sabiedrības un tehnoloģiju arhetipu, un ar šo līderu starpniecību zināšanas izplatīt jauniešu mērķa auditorijām. Vienlaikus vairojot sabiedrības izpratni par modernajām tehnoloģijām.

 

Projekts realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.