Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Seminārs jauniešu līderiem par ilgtspējīgu valsts izaugsmi, pamatotu uz aprites ekonomiku
Anita Lontone-Ieviņa, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
08.12.2017.

2017. gada 8. un 9. decembrī biedrība "Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija" un Latvijas Universitāte aicina jauniešu līderus piedalīties projekta „Esi par ilgtspējīgu valsts izaugsmi, pamatotu uz aprites ekonomiku” (Nr.1-08/178/2017) apmācību nodarbībās Latvijas Universitātē, Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Mēs vēlamies ieinteresēt nākotnes līderus un sniegt nepieciešamās zināšanas, lai viņi ar savu piemēru spētu pārliecināt un iedvesmot tālākai darbībai, veidojot izpratni par videi draudzīgu rīcību.

Programma

Paredzētas divu dienu nodarbības, piektdienā un sestdienā, apvienojot lekciju formu kopā ar praktiskām nodarbībām un diskusiju. Dalība bez maksas.

Nodarbību tēmas:
1. Līdzsvarota attīstība;
2. Bioekonomika; zemes auglība;
3. Energoresursi;
4. Aprites ekonomika; Eko dizains;
5. Atkritumi kā resurss, to atgriešana apritē.

Ja Tu vēlies iesaistīties vai zini jauniešu līderi, kurš gribētu piedalīties mūsu piedāvātajos pasākumos, tad, lūdzu aizpildi pieteikuma anketu.  

Jā šis projekts ir vērsts uz skolu vecuma jauniešiem vecuma grupā no 13-19 gadiem.

Tiek plānots, ka katrā reģionā būs viena lekciju diena un divas nodarbību dienas. Tātad laika posmā no septembra līdz decembrim kopā būs 3 dienas, kurās notiks apmācības (katrā reģionā)

Ievadnodarbību dienā jaunieši tiek iepazīstināti   ar sagatavoto lekciju materiālu un izdales iespiedmateriāliem, projekta realizācijas uzdevumiem  un mērķiem, kā arī  ar tālāko nodarbību gaitu. Katrā reģionā ir plānotas vēl divas nodarbību dienas jaunatnes līderu grupām, kurās jaunieši apgūst gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas darbā ar vides jautājumiem un plašāka jaunatnes loka aktīvu iesaisti to risinājumos. Pēc sagatavošanas cikla jaunie līderi uzsāk praktiskās darbības savās jauniešu organizāciju grupās, iesaistot plašu savu vienaudžu loku.  Jaunieši ir orientēti uz noteiktu pasākumu veidošanu, kuru nobeigumā ir nepieciešama atskaite par veiktajiem pasākumiem un dalībnieku saraksts. Pēc atskaites materiāliem tiek novērtēta aktīvāko jauniešu grupa, kura saņem balvu, kas ir divu dienu no projekta atmaksāts brauciens uz Igauniju (Tartu).