Jāņa un Elfrīdas Rutku stipendija

Jāņa un Elfrīdas Rutku stipendijas tiek izmaksātas pēc Jāņa un Elfrīdas Rutku fonda ierosinājuma un atbalsta. Stipendiju programmas mērķis ir atbalstīt sekmīgus Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studentus, radot studijām nepieciešamo nodrošinājumu. Stipendija paredzēta studiju laika izdevumu segšanai un tiek piešķirta bakalaura un maģistrantūras studentiem.

→ Stipendijas piešķiršanas nolikums

Stipendiāti:

2022. gadā
2021. gadā
2020. gadā
2019. gadā
2018. gadā
2016. gadā
2015. gadā
2014. gadā

Jānis Rutkis dzimis 1911. gada 7. oktobrī, strādājis par docentu Latvijas Universitātes Matemātikas un dabaszinātņu fakultātē. 1944. gada rudenī viņš devās trimdā. Zviedrijā J. Rutkis strādāja arhīvā, 1960. gadā izdeva monogrāfiju “Latvijas ģeogrāfija”, par kuru saņēma Pasaules Brīvo latviešu apvienības kultūras balvu. Neilgi pirms aiziešanas mūžībā Jānis Rutkis lūdza uzrakstīt testamentu, kurā ir aizgājēja pēdējā vēlēšanās: “Es, Jānis Rutkis, vēlos, lai no manas atstātās mantas nodibina fondu latviešu skolēnu un studentu atbalstam, kas kaut ko strādā tautiskā darbā.” J. Rutka apstiprinātais testaments tika ievērots un 1987. gadā tika nodibināts Elfrīdas un Jāņa Rutku piemiņas fonds. Rutku atstātās mantības vērtība tai brīdī tika aplēsta uz 1 miljonu Zviedrijas kronu.