Dalība starptautiskās ģeogrāfijas savienības simtgades kongresā

Projekta vadītāja prof. Zaiga Krišjāne piedalās konferences sekcijā "Mobility/immobility during the pandemic and post pandemic times: local perspectives" ar ziņojumu "Adaptation to the "normal" before and during pandemics: the case of core and periphery in Latvia".

Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātniskās grupas vadītāja asoc. prof. Ženija Krūzmētras ziņojums - " The Impact of Newcomers in Remote Rural Communities: Case of Latvia" uzstājās sekcijā "A transnational perspective of human mobility through the left behind areas".

Projekta pētniece Elīna Apsīte-Beriņa uzstājās sekcijā "Student mobility and labour mobility: a life course approach" ar ziņojumu " What to choose as a "second choice"? Choice justification of Latvia as an ISM destination".

Esam daļa no skaistas un iedvesmojošas ģeogrāfu tikšanās, kas šogad norisinās Parīzē, Francijā!

Starptautiska sadarbība un rezultātu aprobācija Skotijā

No 2022. gada 6. līdz 8. jūlijam Sentendrūsas Universitātē University of St Andrews Skotijā pēc četru gadu pārtraukuma klātienē norisinājās 3. starptautiskā konference par migrāciju un mobilitāti ("International Conference on Migration and Mobilities").

Konferencē piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no universitātēm Eiropā, Tuvajos Austrumos un ASV, piecās sesijās prezentējot referātus par tādām tēmām kā iekšzemes migrācija un pārmaiņas pilsētās, piespiedu migrācija un robežas, lielie dati un to vizualizācija, kā arī migrācija Eiropā politisko pārmaiņu laikā. No LU Ģeogrāfijas Un Zemes Zinātņu Fakultāte Latvijas Zinātnes padome valsts pētījumu programmas projekta DemoMigPro konferencē referātus prezentēja profesore Zaiga Krišjāne, docente Elina Apsite-Berina un doktorantūras studente Sindija Balode.

Paldies mūsu draugiem un sadarbības partneriem par pasākuma organizēšanu David McCollum and Nissa Finney.