Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studentu viedokļi par ģeoloģijas studijām
Pēdējās izmaiņas veiktas:
26.04.2012
Guna Rasa, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 2. kursa studente
Guna Eņģele, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 3. kursa studente
Mārtiņš Pujāts, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 3. kursa students
Valdemārs Stūris, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 1. kursa students
Juris Vībāns, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 1. kursa students
Daiga Pipira, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 2. kursa studente

Studentu atsauksmes par Ģeoloģijas bakalaura studiju programmu

Guna Rasa, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 2.kursa studente

Ja gribat zināt, kā ir studēt ģeoloģiju LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, tad varu pateikt tikai vienu – labākas studiju programmas un labākas fakultātes dēku un piedzīvojumu meklētājiem ar noslieci uz atklāšanu, izzināšanu un izprašanu vienkārši nav! Zinātne un praktiska darbošanās, zeme, lāpstas, āmuri un urbji, ieži, laiks, telpa - to un vēl daudz ko vairāk var piedzīvot studējot ģeoloģiju. Tas ir tas, ko piedzīvoju es, un es jūtos laimīga, ka nepaļāvos mirklīgām bailēm par sagaidāmajām grūtībām un nezināmo. Ja vēl vidusskolā uztraucos par to, ko vēlētos darīt nākotnē, kā izvēlēties pareizo virzienu, atrast sevi šajā pasaulē, tad tagad man ir sapņi, cerības un plāni, ko vēlos piepildīt. Par to jāsaka paldies tieši šai zinātnei un šai fakultātei. Lieliski pasniedzēji, vienreizēji kursa biedri, kas būs Tava otrā ģimene! Pasākumi, izbraucieni, lauka studijas, darbs laboratorijā - to visu Tu vari iegūt, ja vien vēlies! Un es zinu, ka tas ir tā vērts, jo studējot fakultātē esmu ieguvusi milzīgu daļu no savā dzīvē iegūtās pieredzes, lietu uztveres un pasaules skatījuma. Tāpēc iesaku šo iespēju izmantot arī jums!

Ģeologs domā dziļāk, skatās plašāk un domā tālāk. Varbūt nekad neiedomāsieties, bet praktiski var pārliecināties, ka studējot un darbojoties ģeoloģijas jomā, noderēs pilnīgi visas dzīvē iegūtās zināšanas. Kā tas iespējams? Ļoti vienkārši! Ģeoloģija ir pasaules zinātne. Mēs esam daļa no pasaules. Viss ir saistīts un tā ir viena no šīs zinātnes gan priekšrocībām, gan trūkumiem. Tāpēc šajā nozarē noder ikviens cilvēks, kas vēlas ar to nodarboties. Gan tāds, kas vēlas tai atdot katru savu brīvo brīdi, gan tāds, kas nodarbojas ar vēl simtiem paralēlu lietu.

Nāc studēt ģeoloģiju, un pārliecinies, ka uz pasauli var palūkoties arī savādāk!

Guna Eņģele, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 3.kursa studente

Lēmumu par labu ģeoloģijas studijām pieņēmu samērā negaidīti, un man nav nācies to nožēlot, jo saprotu, ka esmu īstajā vietā! Studiju process ir aizraujošs, un no personīgās pieredzes varu teikt, ka pietiek laika gan intensīvām mācībām, gan pelnītai atpūtai. Aizraujoši šķita lauka studijas Latvijā, Igaunijā un Polijā - tos varu nosaukt par lielu priekšrocību salīdzinot ar citām zinātnes nozarēm, jo ir iespēja ceļot un iepazīt jaunas vietas un to, kā tās veidojušās.

Ir bijuši dažādi brīži – gan vieglāki, gan grūtāki, kad šķiet, ka nekas neizdodas, tomēr atliek likt lietā prātu, piepūli un izdomu, kad viss „sakārtojas pa plauktiņiem”. Novēlu katram atrast savu vietu „ģeogrāfu mafijas” saimē!

 

Mārtiņš Pujāts, ģeoloģijas bakalaura studiju programmas 3. kursa students

Studijas Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes ģeoloģijas bakalaura studiju programmā uzsāku 2009. gadā. Jau skolas gados ļoti interesēja ģeogrāfija, tāpēc pēc vidusskolas absolvēšanas skaidri zināju, ka vēlos studēt kādu no dabaszinātņu virzieniem. Studēt ģeoloģiju izlēmu tāpēc, ka vēlējos izzināt kā viss notiek, kā ir veidojusies Zeme, attīstījusies dzīvība, veidojušies kalni, jūras un okeāni, kāpēc daudzviet pasaulē ir aktīvs vulkānisms un zemestrīces, bet Latvijā nav, kā arī daudz ko citu. Savu izdarīto izvēli par labu ģeoloģijas studijām nenožēloju nevienā brīdi!

Studiju process ir ļoti interesants un aizraujošs - lekcijas mijās ar praktiskajiem darbiem un lauka kursiem gan Latvijā, gan ārpus tās, kur katram studentam ir iespēja praktiski pielietot lekcijās un semināros iegūtās zināšanas. 

Studējot ģeoloģiju, Tu iegūsi daudz labus draugus un iespējams arī turpmākos kolēģus. Ģeoloģija ir ļoti plaša zinātne, kurai darba iespējas ir visā pasaulē, jo ģeologi kā speciālisti ir, bija un būs pieprasīti darba tirgū.

 

Studentu atsauksmes par Ģeoloģijas maģistra studiju programmu

Valdemārs Stūris, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 1.kursa students

Pavisam neliela saskarsme ar ģeoloģiju man bija jau pamatskolas laikā, bet to, ka studēšu ģeoloģiju, ja vien tāda iespēja būs, biju nolēmis vēl pirms sāku mācīties vidusskolā. Vienu no maniem pirmajiem jautājumiem, proti, „Kas ir tas, pa ko mēs staigājam, un kas atrodas zem tā?” droši vien varētu uzdot sev neviens vien jauns entuziasts. 

Šobrīd, pēc turpat kā 5 gadiem, kas pavadīti studējot ģeoloģiju, esmu priecīgs par sasniegto un par to, kādi iespējamie studiju un darba ceļi ir pavērti. Savu redzesloku man izdevās paplašināt ne tikai studijās Latvijā, bet arī Dānijā Orhusas Universitātē, kur nokļuvu kā ERASMUS programmas students. Tas ir devis spēju saskatīt savas iespējas ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Ģeoloģijā nereti notiek jauni atklājumi, kas ievērojami papildina esošās zināšanas.

Izvēlies arī Tu savu studiju ceļu ģeoloģijā!

Juris Vībāns, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 1. kursa students

Mēs visi atrodamies pastāvīgā sevis un apkārtējās pasaules izzināšanas ceļojumā. Dodoties pa nepārtraukto jautājumu un atbilžu virkni, maināmies paši un mūsu priekšstats par zināmā un nezināmā kopsakarībām.

Par uzticamiem ceļabiedriem šajos meklējumos, Tev var kļūt LU ĢZZF Ģeoloģijas nodaļa, kur var iegūt un padziļināt zināšanas par mūsu planētas sastāvu, uzbūvi un attīstības likumsakarībām. Kopā ar pieredzējušiem pasniedzējiem un draudzīgiem kursa biedriem kļūt par komandu, Zemes noslēpumu pētīšanā  un tās  mīklu risināšanā. Ja ar sirdi un dvēseli ieinteresēsies par šo jomu, neapstāsies savos meklējumos, Tev pavērsies durvis aizraujošiem meklējumiem, saskatīt neredzamo redzamajā.

Pat ja neesi tik tikko kā pabeidzis vidusskolu vai arī bakalaura diploms jau plauktā nedaudz apputējis,  bet esi patiesi ieinteresējies ģeoloģijas zinību apgūšanā, nekas nav zaudēts. Mans piemērs apliecina, ka studēt nekad nav par vēlu; pat vairāki gadi, kas pavadīti dzīves aicinājuma meklējumos, ģeoloģiskajā laika skalā, ir niecīgi mazs laika sprīdis.

 

Daiga Pipira, ģeoloģijas maģistra studiju programmas 2. kursa studente

Lēmums studēt ģeoloģiju manā dzīvē ir bijis apzināts un pārdomāts, tādējādi arī izvēle studēt maģistrantūrā bija organiska. Tieši maģistra studijās pavadītais laiks intelektuālās izaugsmes ziņā man bijis vērtīgākais visā ģeoloģijas studiju laikā, kad bakalaura studijās iegūtie priekšstati un zināšanas summējas kopsakarībās. 

Ģeoloģijas maģistra studijas ir izaicinājums un prasa lielu patstāvīgu darbu, patiesu interesi, atdevi un iniciatīvu, kas vainagojas ar iespējām izmantot mūsdienīgas un starpdisciplināras pētījumu metodes sava individuālā pētījuma izstrādē.