Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“Vides akadēmija” aicina skolēnus piedalīties nodarbībā „Bioloģiskā daudzveidība, tās izmaiņas”
Zane Kasparinska, LU ĢZZF Vides akadēmijas vadītāja
17.03.2017

Nodarbība notiks šī gada 18. martā no plkst. 12:00 līdz 16:00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, 301. audit., Jelgavas ielā 1, Rīgā (Torņkalnā).

Šajā nodarbībā aicinām skolēnus iepazīties ar zivju resursu stāvokli dabiskajos jūras un Latvijas iekšējos ūdeņos – upēs, ezeros un ūdenskrātuvēs. Meklēsim atbildes, kāds ir zivju resursu pašreizējais novērtējums, pamatojoties uz zvejas un makšķerēšanas statistikas datiem kā arī daudzgadīgajiem monitoringa tipa pētījumu rezultātiem un, vai tas ir būtiski mainījies nepareizas apsaimniekošanas rezultātā, ietverot jautājumus par vides stāvokļa ietekmi uz zivju resursiem un bioloģisko daudzveidību.

Kāda varētu izskatīties nākotnes zivju resursu saglabāšanas prakse Latvijā?  – to skaidrosim kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamenta Iekšējo ūdeņu nodaļas pētnieku Jāni Bajinski.

„Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, tajā 10.-12. klašu skolēniem ir iespēja piedalīties vides izglītības nodarbībās, lieliski pavadot laiku, cīnoties par galveno balvu - studēšanu par brīvu LU ĢZZF ģeogrāfijas, ģeoloģijas vai vides zinātnes studiju programmā!

Sīkāku informācija par „Vides akadēmiju”, norisi un dalību nodarbībās skatīt: www.geo.lu.lv/nacstudet/skoleniem/videsakademija/

Pieteikties Vides akadēmijas nodarbībām var, aizpildot pieteikuma formu un sūtot to uz e-pastu vides.akademija@lu.lv. Nodarbības ir bez maksas!