Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Nāc studēt ĢEOLOĢIJU!
Pēdējās izmaiņas veiktas:
05.03.2012

 

KAS IR ĢEOLOĢIJA?

Zinātne par Zemes uzbūvi un vēsturi, citiem vārdiem „Zemes saprašanas” zinātne. Ja Tevi vilina romantiski pētījumi dabā, darbs modernās laboratorijās, dabas resursu meklēšana un pētījumi, miljardiem gadu senās Zemes vēstures izzināšana… pievienojies mums – kļūsti ģeologs!

Mente et Malleo -

/Ar prātu un āmuru - sens ģeologu sauklis/

 

 

KĀ NOTIEK STUDIJAS?

 

Studiju veids: pilna laika klātiene – darba dienās studijas, brīvdienās studentu dzīve!

Studiju ilgums: kļūsi par bakalauru jau 3 gadu laikā

Iegūstamais diploms: Dabas zinātņu bakalaurs ģeoloģijā

Ieklikšķini arī te:

Plaša informācija par studijām LU: http://www.lu.lv/gribustudet/

Par Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti: http://www.geo.lu.lv/gzzf/index.php

Par fakultātes studentu dzīvi:

http://www.geografumafija.lv/

Seko fakultātes studentu dzīvei Twitter:

https://twitter.com/#!/GeografuMafija

 

 

LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes adrese: Rīga, Alberta iela 10, LV-1010

Tālr.: 67333071

 

 

KĀPĒC TEV JĀKĻŪST PAR ĢEOLOGU?

 

Ir vismaz pieci iemesli:

 

Pirmkārt. Noteikti esi dzirdējis, ka Latvijas izglītības prioritāte ir dabaszinātnes. Ģeoloģija ir viena no tām. Studē aktuāli!

 

Otrkārt. Topošie ģeologi ne tikai sēž auditorijās, konspektē, zīmē slāņus, pētī iežus un fosīlijas, bet arī veic pētījumus dabā un dodas neaizmirstamos lauka kursos Latvijā, Igaunijā un Polijā, strādā laboratorijās. Papildus tam studenti piedalās zinātniskajos projektos un dodas ekspedīcijās gan Latvijā, gan ārzemēs. Ja patīk darbs pie datora, varēsi veidot ģeoloģiskos modeļus. Studē aizraujoši un moderni!

 

Treškārt. Ģeologi kopā ar ģeogrāfijas un vides zinātnes studentiem veido vienotu studentu saimi, kas līdzinās lielai ģimenei, kopā piedalās gadskārtējos fakultātes pasākumos, organizē tos un brauc Ģeorallijā: ar laivu pa kādu Latvijas upi, katru gadu izvēloties citu upi un maršrutu.

 

Studē draudzīgi!

  

Ceturtkārt. Valstu ekonomikas krīt un ceļas, bet bez ģeologiem neiztiks nekad, būvējot mājas un ceļus, izmantojot pazemes ūdeņus un pētot Zemes dzīļu resursus. Esi īpašs un pieprasīts!

 

Piektkārt. Zemes dzīles ir plašas, vēl aizvien noslēpumainas un nekad nebūs izpētītas līdz galam. Ik mirkli Tu uzzināsi, atklāsi un atradīsi kaut ko jaunu, nebijušu. Studē radoši!

 

 

KO PĒC TAM?

 

Kad bakalaura diploms kabatā, izvēlies – turpināt studijas maģistratūrā, vēlāk arī doktorantūrā, vai arī uzsākt darba gaitas.

 

Vairāki agrākie studenti ir izveidojuši savas ģeoloģiskās privātfirmas, citi aktīvi darbojas ESF un valsts finansētos pētniecības projektos, paši raksta projektus un „izcīna” naudu, darbojas izglītības, pētniecības, valsts pārvaldes jomās un citur.

 

Daļa studiju beidzēju strādā ar dokumentiem, citi ar kartēm, vēl citi ar urbi un grunts zondēm, mikroskopiem, modelēšanas programmām, analīžu iekārtām, nivelieriem u.c.

Daudzi LU ģeoloģijas studiju beidzēji ir studējuši ārzemēs, šobrīd ir sadarbība ar ārzemju partneriem Tartu, Insbrukas, Orhusas, Karadenizas un citās universitātēs. Citi pēc beigšanas strādā Eiropas Savienībā un citur pasaulē. Viņu pieredze liecina, ka ģeologu izglītība Latvijā ir konkurētspējīga darba tirgū globālā mērogā. Ja vien vēlies, studijas un darbs ārvalstīs ir sasniedzams mērķis.

 

Un pats galvenais - tavs darbs nekad nebūs garlaicīgs!

 

 

CITI IEGUVUMI, STUDĒJOT ĢEOLOĢIJU:

 

ĢZZF studiju programmas ir integrētas – vairāki studiju kursi ir kopā ar ģeogrāfiem un vides zinātnes speciālistiem, tāpēc arī topošie ģeologi gūst iemaņas ģeodēzijā, kartogrāfijā, ĢIS, modelēšanas prasmes. Fakultātē ir jaunas laboratorijas ar mūsdienīgu aprīkojumu – tiek praktiski apgūtas pētījumu metodes. Ir zinoši pasniedzēji, daudzi gados jauni.

  

 

VĒL NEPĀRLIECINĀJĀM? BIJUŠO STUDENTU VIEDOKLIS:

 

Inga Sevastjanova: „Ģeoloģijas nodaļa studiju laikā man kļuva par otrajām mājām.”

 

Liene Spruženiece:tā ir patiesi fascinējoša zinātne, kas iemāca atšifrēt miljoniem gadus senus notikumus pēc it kā nemanāmām zīmēm mums visapkārt.”

 

Juris Skrebels: „iegūtās zināšanas veiksmīgi pielietoju darbā derīgo izrakteņu izpētē un ģeoloģiskajā kartēšanā.”

 

Artūrs Putniņš: „ģeoloģija ir ne tikai iespēja kļūt par atzītu zinātnieku un pieprasītu speciālistu, tie ir arī jauni brāļi un māsas - Tavi studiju biedri! Nebaidies un uzdrošinies vairāk! Nāc studēt ģeoloģiju!”